09 lutego 2023

Projektowanie wnętrz online - nowoczesna forma współpracy?

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek marzyć o pięknym, designerskim wnętrzu, ale brakowało Ci czasu lub chęci na fizyczne spotkania z projektantem wnętrz? Dzięki projektowaniu wnętrz online, to już nie problem! Ta nowoczesna forma pracy umożliwia Ci skorzystanie z usług projektanta bez konieczności fizycznego kontaktu. Wystarczy jedynie komputer, tablet lub smartfon z dostępem do Internetu i gotowe!

 

Czym właściwie jest ta współpraca zdalna?

Współpraca zdalna to coraz popularniejsza forma pracy projektantów wnętrz. W głównym stopniu przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa oraz odgórnie narzucone obostrzenia, w związku z którymi wiele osób podjęło decyzję przeniesienia swojej pracy do domu - tzw. "home office". I to był strzał w 10! Dlaczego? Jest to szybka, wygodna i bardzo skuteczna metoda, która pozwala na oszczędność czasu, a także znaczne obniżenie kosztów, które obie strony musiałyby przeznaczyć chociażby na dojazdy. Z pomocą projektanta wnętrz online możesz stworzyć projekt swojego wymarzonego wnętrza w bardzo prosty i przyjemny sposób, nie wychodząc z domu. 

 

Zalety współpracy online

Zacznijmy od tej przyjemniejszej kwestii - decydując się na projekt wnętrza online, możesz przebierać w tysiącach pracowni, architektów, freelancerów. Albo nawet w dziesiątkach tysięcy. Krótko mówiąc: wybór jest przeogromny. I w tej sytuacji nie ma znaczenia, czy jesteś z dużego miasta i codziennie mijasz kilkadziesiąt pracowni projektowych, czy z malutkiej miejscowości a Twoim jedynym źródłem inspiracji jest przeglądarka internetowa.

 

Być może już od dłuższego czasu przeglądasz piękne wnętrza w internecie lub znasz kogoś, kto korzystał z usług projektanta wnętrz i efekt końcowy wręcz zapiera dech w piersiach. W głowie pojawia się coraz więcej myśli, coraz więcej pomysłów...

Podejmujesz decyzję - musisz znaleźć projektanta wnętrz. Uruchamiasz przeglądarkę. Przeszukujesz setki stron topowych i tych mniej znanych pracowni projektowych. Przeglądasz portfolia, zagłębiasz się w szczegółach, zbierasz opinie. Szukasz, szukasz, szukasz. I okazuje się, że znalezienie idealnego portfolio wcale nie jest takie proste. A gdy już uda się przebrnąć przez ten etap - mniej lub bardziej boleśnie - okazuje się, że to dopiero wierzchołek góry lodowej. Pojawiają się kolejne czynniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedniego architekta wnętrz. Począwszy od tego, co powinno być oczywiste - ceny, zakresu projektu, dostępności, terminu realizacji, po te bardziej zaawansowane, jak chociażby umiejętności miękkie architekta czy jego profesjonalizm. I najważniejsze - czy odczuwacie "chemię". 

 

Jeśli więc rozważasz współpracę z projektantem wnętrz, nie bój się otworzyć na współpracę online ze studiami projektowymi spoza swojego obrębu, ponieważ to właśnie współpraca zdalna otwiera Ci drzwi do idealnego procesu projektowego

 

Ale przecież jest też druga strona medalu...

... która w tym przypadku nie musi oznaczać wady. Dlaczego? Zapewne obawiasz się, że przy projekcie wnętrz online kontakt z architektem będzie utrudniony i pojawi się trudność w wytłumaczeniu przez telefon, co i dlaczego nie podoba Ci się w projekcie. Ale uwierz mi, bezpośredni kontakt w tej sytuacji nic nie zmieni. Projektanci wnętrz niestety (och, jakbym tylko mogła wybrać super moc...) nie potrafią czytać w myślach czy w spojrzeniu. Patrzenie sobie głęboko w oczy nic nie zmieni. Kluczową umiejętnością architekta (na szczęście realną) jest komunikacja oraz wprawa w robieniu wywiadów. Jeżeli w projekcie znajduje się element, który nie przypadł klientowi do gustu, priorytetowym zadaniem projektanta jest znalezienie go, choćby miały to być najmniejsze uchwyty szafek kuchennych, które de facto są niesamowicie istotne - diabeł tkwi w szczegółach!

Dlatego ta wcześniej wspomniana "chemia" jest kluczowa. Architekt musi umieć rozmawiać z klientem a klient musi czuć się dobrze rozmawiając z architektem. I cały projekt wnętrza online przestaje być taki straszny :)

 

 

Jak wygląda współpraca online
z projektantem wnętrz?

Do współpracy potrzebujesz jedynie komputera, tabletu lub smartfona. Ty ustalasz formę konsultacji - kontakt mailowy, rozmowa telefoniczna czy chociażby wideorozmowa. Omówienie szczegółowych wytycznych projektowych może odbyć się poprzez niesamowicie wygodną funkcję - udostępnianie pulpitu. Wskazując kursorem myszki, możemy omawiać wszystkie inspiracje, mając pewność, że oglądamy te same, czy już uprzednio przygotowane rysunki, a w przypadku poprawek - na bieżąco wprowadzać zmiany. 

W przypadku współpracy online, nasze studio gotowe materiały przekazuje pocztą mailową, co daje klientom możliwość na spokojne zastanowienie się nad nimi w domowym zaciszu i na przekazanie opinii dotyczącej projektu wnętrza w momencie, gdy będą na to gotowi. 

 

Dlaczego więc warto skorzystać
z projektowania wnętrz online?

Projektowanie wnętrz online stają się coraz bardziej popularne - i dobrze. To doskonała okazja, aby uzyskać profesjonalną pomoc w aranżacji Twojego domu czy też mieszkania, bez wychodzenia z domu. Współpraca zdalna z architektem wnętrz jest naprawdę wygodna i przede wszystkim skuteczna. Nie ma się czego bać.

tel. +48 798 810 161

STRONA GŁÓWNA

portfolio

o mnie

kontakt

formularz

blog

Projektowanie mieszkań i domów

Projektowanie wnętrz Wrocław

Projektowanie wnętrz Legnica

Kolorowe projekty wnętrz

Projekt Campervana

Projektowanie wnętrz online